środa, 25 kwietnia 2018

Psychologia jest wszędzieCoraz częściej zastanawiam się czy zlikwidować bloga ale gdzie bym mogła opisać swoje przemyślenia dotyczące psychologii jeśli nie tu? Ostatnio widzę ją wszędzie chociaż dawno przestałam szukać.  Na zajęciach z pomocy psychologicznej mamy przegląd popularnych ścieżek, na które możemy wkroczyć po studiach i ciężko zdecydować się na jedną. Na szczęście nie muszę :)

Psychologia ma to do siebie, że mało kto wybiera jej jeden tylko obszar. Kiedy ktoś mnie pyta co będę robić po studiach to moją głowa ląduje w chmurach.  Mogę robić wszystko na raz i to jest piękne. Mogę pracować w rekrutacji, szkoleniach, z dziećmi, z niepełnosprawnymi, z kryminalistami... i nie muszę wybierać.  Wszystko na raz albo po kolei. Tak jak mi w duszy zagra i do czego akurat poczuję pociąg. 

Ostatnio na zajęciach ludzie zaczęli w końcu myśleć o tym, że jeszcze nic nie zrobili- żadnych dodatkowych szkoleń, staży ani wolontariatu...

Przecież mamy tyle możliwości! Gdzie szukać pracy? Koleżanka poszła na staż do fundacji i została wychowawcą świetlicy  na piątym roku. Też kiedyś poszłam na wolontariat i ktoś zapytał czemu nie pracuję w takim miejscu po studiach pedagogicznych. Wysłałam CV na pierwsze z brzegu ogłoszenie i zostałam wychowawcą.
Inna wybrała ścieżkę naukową i ciśnie badania w labie już od paru lat.
Jakaś dziewczyna poszła na praktyki do szpitala onkologicznego, gdzie pracuje jedna z prowadzących ćwiczenia. Została tam psychologiem.

Teraz z kołem naukowym mieliśmy warsztaty pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Nie planuję takiej opcji teraz ale warto skorzystać.  Zwłaszcza jeśli ktoś chce bo już dostaliśmy ofertę praktyk w przedszkolu dla dzieci z autyzmem i propozycję stażu jako asystent osoby niepełnosprawnej (notabene z wykształceniem psychologicznym, więc korzyść podwójna).

Gdzie szukać pracy po psychologii? Nie wiem, mogę tylko pomóc szukać w trakcie  :)

Przy okazji zapraszam na event poświęcony rozwojowi człowieka od poczęcia do adolescencji. Gdyby ktoś szukał porady jak zaktywizować dzieci do nauki i jednocześnie nie zabierać im telefonu/komputera, to zapraszam na moje stoisko ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad :)