poniedziałek, 20 lutego 2017

Plany na czwarty semestr psychologii - będzie się działo! :)Zobaczyłam plan na nowy semestr i nie jestem niestety zadowolona... W soboty zajęcia od 8:00 do 20:45. Ostatni angielski i czuję, że nie będę już na nim myśleć ani trochę, ponieważ cały dzień będą trwać ćwiczenia obowiązkowe. Dodatkowo będę musiała opuścić kolejne spotkanie zespołu w
fundacji i tym samym pewnie zakończyć współpracę w niedługim czasie bo są naprawdę nikłe szanse na to bym miała możliwość pojawić się na wszystkich pozostałych :(
Nadszedł czas ustalania priorytetów. W planach Dzień Mózgu, Piknik Naukowy, szlifowanie angielskiego i praca nad swoimi słabościami takimi jak wystąpienia publiczne i autoprezencja. Jak starczy czasu to nauczę się pisać, żeby ktoś zaczął w końcu czytać bloga bo zapowiada się masa ciekawych wydarzeń.Ogarnianie spraw życiowych mam już na szczęście w toku, na razie zaczynam ale najtrudniej jest dostrzec problem i postanowić o próbie jego rozwiązania. Natomiast w kwestii szkolnej - będzie się działo!

* UWAGA! Poniżej spoiler i całkiem jawna reklama wydarzenia roku! 25 marca w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania przy ul. Pawiej 55 w Warszawie odbędzie się pierwszy w historii uczelni DZIEŃ MÓZGU <3 Organizuje go nasze Koło Naukowe Psychologii Eksperymentalnej i Psychofizjologii. Wśród prelegentów m.in. prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz, psycholog-psychoterapeuta Marzena Wasilewska z Fundacji Budzik, sesje mindfullness oraz moc atrakcji dla wszystkich fanów mózgu - również najmłodszych. Patronuje nam Fundacja NeuroPozytywni :)

Kolejnym dużym wydarzeniem będzie udział w Pikniku Naukowym na Stadionie Narodowym. Temat - ZIEMIA, szczegółów nie możemy jeszcze zdradzić ale plan jest mega! Czegoś takiego jeszcze nie było, pewnie dlatego, że nikomu normalnemu nie chciałoby się zrealizować tak szalonego pomysłu :) Naszym opiekunem i jednocześnie kopalnią pomysłów jest dr Andrzej Tarłowski - człowiek idea.

Zajęcia zapowiadają się całkiem interesująco bo oprócz zmory każdego studenta psychologii - statystki, będą wykłady z prof. Januszem Czapińskim (podobno nie chce, żeby się tak do niego zwracać...). To jest człowiek, który zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia. Zdarza się, że nawet coś kontrowersyjnego i dyskusyjnego ale pewnie dlatego tak bardzo się cieszę. Dobrze się go słucha i wnosi pozytywną energię, czyli coś co będzie potrzebne do pobudzenia mózgu na angielski.

No i właśnie na lektoratach, nieobowiązkowych z resztą, ma się w końcu zacząć jazda bez trzymanki. Uczyć się słówek na ocenę mogliśmy w drugim semestrze, testy PET były zbyt banalne ale na czwartym semestrze w końcu zaczniemy rozmawiać. Pani, która uchodzi za groźną chce nas jednak czegoś nauczyć. Co z tego, że się boję popełniać błędy publicznie? Czas wyjść ze strefy komfortu... Dla niektórych niestety jest to powód do nielubienia pani lektor :)

Mam problem z wystąpieniami publicznymi i autoprezencją. Najgorsze jest to, że boję się popełniać błędy publicznie, nawet w środowisku przyjaźnie nastawionym. Będę musiała ten strach pokonać bo na wyżej wymienionych eventach trzeba dużo gadać do obcych ludzi. Autoprezencja też jest konieczna jeśli chcę w końcu pracować  HR bo bez tego ani rusz w tej branży.

Końcówka semestru będzie logistycznie skomplikowana, ponieważ w ostatni zjazd nie będę mogła się pojawić na zajęciach przez i wesele siostry. Muszę w takim razie od samego początku tyrać, żeby potem było z górki. Ewentualnie po raz pierwszy w życiu skorzystać ze świętego prawa studenta do drugich terminów (tak, to mój piąty rok studiowania w ogóle ale mówiłam już że nie lubię się mylić).

Planuję także bardziej rozwinąć zdolności manualne i uwolnić pokłady kreatywności. Mam cztery stare krzesła do odnowienia i myślę też o komodzie, która jest w dobrym stanie ale do niczego nie pasuje. Brak popukał się w głowę jak powiedziałam, że sama to ogarnę (no może poza przewiezieniem komody do garażu). Ja na przykład w siebie wierzę i już widzę te fioletowo białe krzesła z nowym miękkim siedziskiem :P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad :)