środa, 2 marca 2016

Copernicus College - DARMOWE studia u najlepszych
Darmowe studia online, wiedza naukowa po polsku, wprost od najwybitniejszych osobistości polskiej nauki i to wszystko zakończone certyfikatem. Marzenie? Owszem! Spełnione marzenie o studiowaniu u profesora Jerzego Vetulaniego, który na platformie Copernicus College prowadzi kurs "Neurobiologia i życie".
Czasami człowieka ciągnie w jakąś stronę ale za bardzo nie wie po co dlatego opiera się tej sile przyciągania. Ja tak miałam w gimnazjum, kiedy okazało się jak bardzo lubię biologię. "Po co mi biologia?!" - pomyślałam i stłamsiłam swoje zainteresowanie przedmiotem. W szkole średniej też przez chwilę zajarałam się układem nerwowym i endokrynnym, jednak też i to zainteresowanie stłamsiłam na samym początku bo - "po co mi biologia?".

Na studiach już zastanowiłam się, że po raz kolejny mam otwartą buzię na wykładzie o układzie nerwowym ale to dopiero na psychologii... Przez trzy lata licencjatu miałam detoks od całej biologii i wszystkiego co z nią związane. Chociaż podczas pisania pracy licencjackiej mi w sumie wróciło jak widziałam badania mózgu na filmikach... Teraz mam wiedzowego Dużego Głoda i nadrabiam w wolnych chwilach, traktując naukę jako kiełkujące hobby. 

Jako, że mam pracę, do której zazwyczaj nie muszę używać mózgu a nie chcę by się marnował to staram się w miarę względnej ciszy mieć na słuchawkach odpalony jakiś fajny wykład zamiast sieczki z radia. Być może gdyby najnowszy album Rihanny "Anti" był na Youtube byłoby inaczej :)
I tak na początku słuchałam sobie różnych ludzi aż trafiłam na jakiś ciekawy wykład profesora Vetulaniego i przepadłam. 

O profesorze słyszałam wiele dobrych rzeczy już wcześniej, ponieważ pisałam licencjat na temat legalizacji narkotyków miękkich. Chodziło mi głównie o marihuanę, która jest szeroko dostępna na czarnym rynku a zabroniona w medycynie, co jest dla mnie nie pojęte i nieludzkie. Poglądy profesora Vetulaniego są poparte badaniami zagranicznymi i przez to mi bliskie bo wróżenie z fusów przy osądzaniu szkodliwości marihuany wobec osób chorych i cierpiących jest kpiną z tych osób! 

Dalej sobie słuchałam tych różnych wykładów i coraz bardziej lubiłam mózg, który zobowiązałam się pokochać w ciągu pięciu najbliższych lat :) Na psychologii powiedziano nam, że najpierw musimy go polubić, potem zrozumieć a na koniec pokochać i tak też robię. Póki co najbardziej mi zależy na stuprocentowej frekwencji na zajęciach, więc serce mi pękło jak zobaczyłam, że 20 marca w Krakowie odbędzie się wykład profesora a ja mam wtedy weekend szkolny, 

Los mi jednak sprzyja, ponieważ 1 marca na platformie Copernicus College (link: https://www.copernicuscollege.pl/Info.action;jsessionid=7CD5806C2E83096C158F827A9E9B94FE?aboutUs=) ruszył kurs "Neurobiologia i życie". Zapisałam się w ciągu pięciu minut od pojawienia się tej informacji na fanpage Oblicza neuronauki.

 Bodzieć + reakcja = ogromna radość :)

Dodatkowo zapisałam się na kurs "Wokół depresji" prowadzony przez lekarza psychiatrę, profesor Dominikę Dudek. Polecam udział w tym kursie wszystkim studentom psychologii, ponieważ jest łatwo przyswajalny i bardzo ciekawy. Jeżeli narzekacie, że w szkole coś za szybko lub trochę was tam ominęło z powodu nieobecności to wykłady o depresji są idealnym uzupełnieniem wiedzy. Na początku jest powtórka z zaburzeń psychicznych, więc przyda się każdemu :)

Piszę właściwie na spontanie, bo dopiero wczoraj rozpoczęły się kursy a już dziś poczułam, że muszę się z kimś podzielić euforią. MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ W KAŻDEJ CHWILI!!!! Korzystajcie i cieszcie się wiedzą, która spłynie na was jak manna z nieba. Całkowicie ZA DARMO, po polsku i z certyfikatem. Warto :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad :)