czwartek, 12 listopada 2015

Narzędzia do organizacji + linki do darmowych planerów od blogerówChciałabym podzielić się ulubionymi narzędziami do planowania i organizacji, fajnymi aplikacjami i urządzeniami ułatwiającymi życie najbardziej jak się da. Jest mnóstwo takich rzeczy! Są połączone z kontem mailowym i wszystkimi profilami na portalach społecznościowych. Dwa kliknięcia i po sprawie, zaplanowane, zapisane i . . . zapomniane. Przynajmniej ja tak mam :)


Po chwilowej ekscytacji każdą nową aplikacją na telefon przestaję się nią interesować mniej więcej po dwóch dniach. Nie wiem jak to działa ale u mnie nie działa. Żeby zadziałało potrzebuję czegoś realnego, prawdziwego i namacalnego - dokładnie jak KARTKA I DŁUGOPIS ;D

Wypróbowałam już Evernote, Pocket, Dysk Google, bloga (?!), kalendarz w telefonie, notatnik w telefonie, Pinterset i pewnie jeszcze wiele innych tylko nawet o nich nie pamiętam. Najbardziej chyba zaangażowałam się w standardowy notatnik w smartfonie do wklejania linków, numeru konta współlokatorki, listy zakupów i pomysłów spisywanych na szybko do pracy licencjackiej. Wszystkie obrazki, które kiedyś ściągałam na komputer (nie pytajcie po co, byłam młoda i głupia...) teraz zbieram na tablicach w Pinterset. Wciąga bardzo i nie zaśmiecam kompa a dodatkowo wiem, gdzie szukać obrazka kiedy jest mi potrzebny

Co do planowania to od zawsze najlepiej mi wychodziło robienie list. Normalnie na kartce długopisem, czasem bawiłam się w ozdobne litery a zazwyczaj tylko podkreślałam i pogrubiam na kolorowo :)
Takich właśnie narzędzi używam do tworzenia listy celów, "za i przeciw" czy na przykład listy rzeczy do zrobienia. Kartka, długopis, kolorowe cienkopisy a w przypływie weny twórczej nawet kredki.

Na co dzień staram się używać małego ale grubego kalendarza torebkowego, w którym na każdy dzień mam jedną stronę a weekendy mają miejsca tylko na niecałe pół strony łącznie... To mi się akurat nie podoba bo jako osoba pracująca mam czas na planowanie głównie w weekendy. Nie jest to wielki problem, ponieważ zawsze mogę dokleić kolorową karteczkę i napisać coś na niej. Kalendarz ma gumkę, więc mogę też coś trzymać w nim luzem.

Miałam przez chwilę pomysł, żeby stworzyć coś miłego dla oka do wydrukowania jako moje własne narzędzie do planowania ale kogo ja chcę oszukać? Zamiast drukować te cudowności znalezione w internecie wolę nadal bazgrać wszystkimi kolorami na raz :)
Mam za to kilka linków, bierzcie i dzielcie się nimi wszystkimi :D

www.aniamaluje.com Projekt Ja to darmowy pdf z arkuszami na cały rok! Polecam wszystkim maniakom wszelkiego rodzaju list i sympatykom Ani :)

www.paniswojegoczasu.pl na tym blogu jest chyba wszystko co można powiedzieć o planowaniu i organizacji, ciężko wybrać jedną rzecz do polecenia dlatego polecam cały :)

www.designyourlife.pl przepiękny organizer do pobrania za darmo lub możliwość zakupu gotowego, jeden z ładniejszych w internecie

www.mypinkplum.pl blog wizualnie przyciąga wzrok, ponieważ wszystko jest w nim przecudowne a autorka podrzuca super pomysł DIY na planer inny niż inne :)


Bardzo bym chciała korzystać ze wszystkich na raz ale niestety prosta ze mnie dziewczyna i wolę patrzeć i podziwiać, jednak wiem, że komuś powyższe linki mogą się przydać. Ja pozostanę przy tradycyjnych metodach bo wolę planować efektywnie zamiast efektownie ale serdecznie polecam!! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad :)